Pokaz doświadczeń chemicznych.

We wtorkowe przedpołudnie 24 stycznia odbyły się w naszym przedszkolu ciekawe warsztaty chemiczne. Chemicy zaprezentowali dzieciom szereg ciekawych i bardzo efektownych doświadczeń chemicznych. Celem spotkania było rozbudzenie wyobraźni dziecięcej oraz zapoznanie z nowymi pojęciami i zjawiskami. Dzieci z ciekawością oglądały czarodziejskie sztuczki chemików, m.in. jak zabarwia się woda na różne kolory pod wpływem odczynów chemicznych oraz jak można stworzyć duży wulkan. Wszystkie eksperymenty rozbudziły w dzieciach ciekawość, oswoiły z nieznanymi dotąd zjawiskami, dostarczyły im dużo radości poprzez spotkanie z "małym światem chemii".