lisi ogon ręka wiewióra

Rozkład dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

Samorządowego Przedszkola Nr 3

w Kościanie


Czas

Forma aktywności

6.30 – 8.20

 

 

 Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, w kąciku książki, gry planszowe, itp.

Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz praca z dzieckiem zdolnym. Zabawy integrujące grupę. Ćwiczenia poranne, czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience.

8.20 – 9.00

 Śniadanie (w tym czynności higieniczne i samoobsługowe w łazience). Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku oraz w zakresie dbałości o zdrowie.

9.00 – 10.00

 

Zintegrowana działalność dydaktyczna w oparciu o przyjęty program wychowania przedszkolnego. Organizowanie zabaw twórczych, ruchowych i stymulujących rozwój dzieci.

(zajęcia w grupie maluchów trwają krócej)

10.00 – 10.30

 Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci, zabawy z językiem obcym nowożytnym, praca indywidualna, wspomaganie i korygowanie rozwoju.

10.30 – 11.30

 

Aktywność ruchowa na placu zabaw, spacery, wycieczki, obserwacja przyrody (w tym czynności higieniczno – porządkowe)

11.30 – 12.00

 Obiad - celebrowanie posiłku (w tym czynności higieniczno – porządkowe). Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelec, łyżka). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

12.00 – 14.00

 

Ćwiczenia relaksacyjne, elementy bajkoterapii, ćwiczenia i zabawy utrwalające wiadomości z zajęć, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy ruchowe ze śpiewem, praca indywidualna z dzieckiem, zabawy na powietrzu, czynności higieniczne i samoobsługowe.

14.00 – 14.20

Podwieczorek (w tym czynności higieniczne). Kultura spożywania posiłku.

14.20 – 16.30

Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci, zabawy o charakterze wychowawczym, pobyt na świeżym powietrzu, rozchodzenie się dzieci.

 

 

« powrót

Nasze atuty

  • Przedszkole z tradycjami
  • Doświadczeni pedagodzy
  • Szeroka współpraca ze środowiskiem lokalnym
  • Poszerzona oferta edukacyjna
  • Serdeczna, rodzinna atmosfera
  • Bezpieczny i kolorowy plac zabaw
Galeria realizacja: Studio Fabryka, strony internetowe