Rozkład dnia

Forma aktywności

6.30 – 8.00

8.00 - 8.30

Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci m.in. konstrukcyjne, tematyczne, w kąciku książki, gry planszowe, itp.
Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym oraz praca z dzieckiem zdolnym.

Ćwiczenia poranne /zabawy ruchowe, ilustracyjne, inscenizowane przy piosence. Czynności higieniczno-porządkowe.

8.30 – 9.00

Śniadanie. Realizacja założeń programowych z zakresu kształtowania samodzielności nawyków higienicznych i kulturalnych podczas spożywania posiłku oraz w zakresie dbałości o zdrowie.

9.00 – 10.00

Zintegrowana działalność dydaktyczna w oparciu o przyjęty program wychowania przedszkolnego. Organizowanie zabaw twórczych, ruchowych i stymulujących rozwój dzieci.
(zajęcia w grupie maluchów trwają krócej)

10.00 – 10.30

Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci,  praca indywidualna, wspomaganie i korygowanie rozwoju.

10.30 – 11.30

Aktywność ruchowa na placu zabaw, spacery, wycieczki, obserwacja przyrody.
Czynności higieniczno – porządkowe)

11.30 – 12.00

Obiad - celebrowanie posiłku. Realizacja założeń programowych w zakresie prawidłowego posługiwania się sztućcami (widelec, łyżka). Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

12.00 – 13.45

13.45 - 14.00

Maluszki odpoczywają na leżakach, dzieci z pozostałych grup: ćwiczenia relaksacyjne, elementy bajko terapii, ćwiczenia i zabawy utrwalające wiadomości z zajęć, zabawy podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy ruchowe ze śpiewem, praca indywidualna z dzieckiem, zabawy na powietrzu.

Czynności higieniczno-porządkowe

14.00 – 14.20

Podwieczorek. Kultura spożywania posiłku.

14.20 – 16.30

Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci, zabawy o charakterze wychowawczym, pobyt na placu zabaw, rozchodzenie się dzieci.