Spotkanie z Panią dietetyk.

Dużo z przedszkolakami rozmawiamy jak dbać o zdrowie i co należy jeść żeby być zdrowym. Aby jednak bardziej podnieść świadomość dzieci w tym zakresie we wtorek 23 stycznia naszą grupę odwiedziła Pani dietetyk. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznamy się z piramidą żywieniową. Wspólnie z Panią Asią klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani Asia tłumaczyła dzieciom dlaczego trzeba ograniczyć słodycze i słodkie napoje a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Spotkanie bardzo nam się podobało i było pouczające.