Szanowni Państwo !

Informujemy, że od 01.09.2020 r. planowane jest uruchomienie naszego przedszkola dla wszystkich dzieci. Kościańskie przedszkola przygotowywane są do spełnienia wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego.  Na ich podstawie będą opracowane i wprowadzone szczegółowe procedury. Każda placówka ma swoją specyfikę, dlatego procedury postępowania będą dostosowane do jej charakteru (np. wielkość przedszkola, rozmieszczenie sal, sposób organizacji zajęć, który może mieć wpływ na szerzenie się zakażeń pomiędzy grupami dzieci, itp.). Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych (np. katar, kaszel), których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe nie ma możliwości pozostawienia go w przedszkolu. Dzieci będą odbierane w holu przy drzwiach wejściowych do przedszkola. Dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację przedszkolną z grup: „Jagódki” i „Orzeszki” w okresie 01.09.2020 – 11.09.2020 będą odbierane w drugim holu przedszkola po wcześniejszym rozebraniu przez rodzica.

Od 24 sierpnia (poniedziałek) na listach wywieszonych w przedszkolu można zapoznać się z nazwą grupy do której będzie uczęszczać dziecko, jej lokalizacją w przedszkolu i nauczycielami.

Ze względu na istniejącą sytuację epidemiologiczną dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych zabawek, maskotek, książek itp..

W dniach: 25, 26 i 28 sierpnia w godzinach 7.00 - 12.00 prosimy o przyniesienie /jeżeli uważacie Państwo za konieczne/ kompletu ubrań i podpisanych kapci na zmianę w podpisanym foliowym worku.

Prosimy o wypełnienie druku „Upoważnienie do odbioru dziecka”/zakładka  Dokumenty/ i przyniesienie go na zebranie organizacyjne z rodzicami.

Zebrania organizacyjne z rodzicami odbędą się 31.08.2020 r.

Na zebranie przychodzi tylko jeden z rodziców- obecność obowiązkowa (bez dzieci). Prosimy o założenie przyłbicy lub maseczki na twarz. Jeżeli pogoda na to pozwoli zebrania ogólne odbędzie się na placu przedszkolnym, stojąc w bezpiecznej odległości rodzic od rodzica. Na zebraniu omawiane będą między innymi sprawy dotyczące przyprowadzania i odbierania dzieci, przedszkolnego systemu obecności, ubezpieczenia, rady rodziców. Po zebraniu ogólnym w salach z nauczycielami omówione zostaną sprawy wychowawczo – dydaktyczne.

31.08.2020 r. – godzina 16.00 rodzice z grup „Jagódki” i „Orzeszki”

31.08.2020 r. – godzina 17.00 rodzice z grup „Poziomki”, „Jarzębinki” i „Grzybki”

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 65 5121454 w godzinach od 8.00-12.00