Organizacja roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo !

Informujemy, że od 01.09.2021 r. rozpoczynamy nowy rok szkolny. W kościańskich przedszkolach obowiązują wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Każda placówka ma swoją specyfikę, dlatego procedury postępowania dostosowane są do jej charakteru (np. wielkość przedszkola, rozmieszczenie pomieszczeń, sposób organizacji zajęć). Do przedszkola mogą uczęszczać wyłącznie dzieci zdrowe, bez objawów infekcji dróg oddechowych oraz u których domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. W przypadku, gdy istnieje podejrzenie, że dziecko nie jest zdrowe, nie ma możliwości pozostawienia go w przedszkolu. Dzieci będą odbierane w holu przy drzwiach wejściowych do przedszkola. Dzieci, które dopiero rozpoczynają edukację przedszkolną (zostały przyjęte w tegorocznej rekrutacji) w okresie od 01.09.2021- 17.09.2021 będą odbierane w drugim holu przedszkola po wcześniejszym rozebraniu dziecka przez rodzica. Rodzice nie wchodzą do sali.

Od 24 sierpnia (wtorek) w godzinach od 7.00-13.00 na listach wywieszonych w pierwszym holu przedszkola rodzice mogą zapoznać się z nazwą grupy do której będzie uczęszczać dziecko, jej lokalizacją w placówce oraz z nauczycielami – wychowawcami grup.

Ze względu na sytuację epidemiczną „Dnia otwartego” w przedszkolu nie będzie.

Dzieci nie przynoszą do przedszkola żadnych zabawek, maskotek, książek.

Ubrania zapasowe oraz buty na zmianę (kapcie podpisane) prosimy przynieść w podpisanym foliowym woreczku dnia 31 sierpnia na zebranie organizacyjne. Przechodząc do sal będą mieli Państwo możliwość powieszenia ich w szatni przy wyznaczonym miejscu dla dziecka.

Zebrania organizacyjne z rodzicami odbędą się 31.08.2021 r. z podziałem na dwie grupy:

31.08.2021 r. – godzina 15.30 rodzice z grup „Jagódki” i „Orzeszki”

31.08.2021 r. – godzina 16.30 rodzice z grup „Poziomki”, „Jarzębinki” i „Grzybki”

Na zebranie przychodzi tylko jeden z rodziców – obecność obowiązkowa (bez dzieci). Prosimy o założenie maseczki na twarz. Jeżeli pogoda na to pozwoli zebrania ogólne odbędą się na placu przedszkolnym, stojąc w bezpiecznej odległości rodzic od rodzica. Na zebraniu omawiane będą między innymi sprawy dotyczące przyprowadzania i odbierania dzieci, przedszkolnego systemu obecności, ubezpieczenia dzieci i rady rodziców. Po zebraniu ogólnym w salach z nauczycielami omówione zostaną sprawy wychowawczo – dydaktyczne. Prosimy o zabranie z sobą długopisu.

Na zebranie przynosimy wypełniony druk „Upoważnienie do odbioru dziecka”/zakładka Dokumenty oraz druk „Zgoda na pomiar temperatury / Załącznik Nr 3 do Zarządzenia
Nr 248/20 Burmistrza Miasta Kościana z dnia 18 maja 2020 r.
(wypełnione druki można wysłać również na e-mail przedszkola przedszkolenr3koscian@op.pl, do dnia 31.08.2021r.)

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny: 65 5121454 w godzinach od 8.00-13.00.

Prosimy o przygotowanie dzieci do nowej sytuacji, tj. wyjaśnienie dziecku dlaczego będzie miało mierzoną temperaturę ciała przy wejściu do przedszkola, dlaczego rodzice nie mogą z nim wejść do szatni, dlaczego nie może zabrać do przedszkola ulubionej zabawki. Prosimy o regularnym przypominaniu o zasadach higieny (np.: częste mycie rąk). Wyjaśniamy a nie straszymy. Dzieci, które dopiero zaczynają przedszkolną edukację mogą w pierwszym tygodniu być odbierane troszeczkę wcześniej aby pomogło im to w rozłące z rodzicami.