Organizacja roku szkolnego - informacja nr 2

Szanowni Państwo, oto kolejne informacje dotyczące dzieci i pracy przedszkola.

Od 1 września będą obowiązywać wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego. Na ich podstawie opracowano i wprowadzono szczegółowe procedury.

Prosimy aby Państwo zwrócili uwagę na punkt mówiący o przygotowaniu dzieci przez rodziców do nowej sytuacji, tj.: zaopatrzenie dziecka w indywidualną osłonę nosa i ust, wyjaśnienie dziecku dlaczego będzie miało mierzoną temperaturę ciała przy wejściu do przedszkola, dlaczego rodzice nie mogą z nim wejść do szatni, dlaczego nie może zabrać do i z przedszkola zabawek i innych przedmiotów, regularne przypominanie dziecku o podstawowych zasadach higieny, itd. Wyjaśniamy a nie straszymy dziecka tymi informacjami.

Od wtorku będą udostępnione Państwu adresy elektronicznych skrzynek, które mają na celu ułatwienie kontaktu z nauczycielem grupy.

Pozostałe ważne informacje dotyczące miedzy innymi ustalenia godzin przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola, ubezpieczenia dziecka, kart do przedszkolnego systemu obecności, opłat za przedszkole itp. będą omawiane na zebraniach w dniu 31 sierpnia. /prosimy o przyniesienie długopisu/

Przypominamy o zebraniach:

31.08.2020 r. – godzina 16.00 rodzice dzieci z grup „Jagódki „Orzeszki”

31.08.2020 r. – godzina 17.00 rodzice dzieci z grup „Poziomki”, „Jarzębinki”, „Grzybki”

Na zebranie przychodzi tylko jeden z rodziców – obecność obowiązkowa.