"Magia i czary czyli przedszkolne Andrzejki".

Kiedyś uważano listopad za miesiąc magiczny, niezwykły. I właśnie dlatego, wszyscy ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. Teraz przyszła kolej na zabawę w naszej grupie i sprawdzenie, co czeka dzieci w przyszłości.

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas,

Niech magia i wróżba, królują wśród nas".

W piątek 29 listopada nasza grupa przeniosła się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Aby zajrzeć w przyszłość i zobaczyć co nas czeka, dzieci nauczyły się czarodziejskiego zaklęcia: "Czary-mary, czary-mary, hu-hu-hu, hokus-pokus, hokus-pokus, abra-kadabra, abra-kadabra, bęc". Podczas wróżb za pomocą przygotowanych obrazków dzieci sprawdziły kim będą w przyszłości. Poznały wróżby o przestrogach podczas losowania różnych kolorów. Wróżba z liczbami przepowiedziała dzieciom co miłego spotka je w najbliższym czasie. Na koniec każdy z nas otrzymał gazetę, z której musiał zrobić kulkę. Włożyliśmy kulki do magicznego pudełka i użyliśmy czarodziejskiego zaklęcia. I co się wydarzyło? Na twarzach dzieci pojawiło się ogromne zdziwienie, gdy z papierowych kulek wyczarowaliśmy cukierkiUśmiech Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycjami andrzejkowymi.