Choinka w naszej sali

W środę 4 grudnia 2019 roku w grupie "Orzeszki" przyszedł odpowiedni moment na strojenie choinki  w sali przedszkolnej, był to dzień wyjątkowy. Czas Świąt Bożego Narodzenia  wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka i w naszej grupie również nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Na dwa dni przed tak niecierpliwie oczekiwaną wizytą Św. Mikołaja zabraliśmy się do ubierania naszej choinki. Najpierw panie zawiesiły na zielonym drzewku lampeczki, które pięknie rozświetliły jego iglaste gałązki a  na samym czubeczku umocowały piękną gwiazdę. Następnie dzieci- kolejno zawieszały  delikatne i kruche bombki, gwiazdki... Na samym końcu wspólnie z panią zawiesiły  śliczny, kolorowy łańcuch. Nasza choineczka wyglądała prześliczne a w sali od razu zrobiło się świątecznie i bajkowo. Teraz przyszedł czas na wierszyki i zabawy przy piosenkach właśnie dla choinki... Tyle radości, szczęścia i uśmiechów oraz mnóstwo doznań estetycznych...

Stoi, stoi tu choinka

Świeczki palą się